Szegedi Vörösmarty Mihály Általános Iskola

Intézménynév: Szegedi Vörösmarty Mihály Általános Iskola
Székhely: 6726 Szeged, Herke u. 5.
Intézmény vezetője: Krizsánné Turcsányi Marianna
Ellátott feladatok: általános iskola
Tel.: 62/547-132
Fax: 62/547-133
Fenntartó: Klebelsberg Intézményfenntartó Központ
Fenntartó típusa: állami intézményfenntartó központi hivatal
„Az iskola arra való, hogy az ember megtanuljon tanulni, hogy felébredjen tudásvágya, megismerje a jól végzett munka örömét, megízlelje az alkotás izgalmát, és megtalálja a munkát, amit szeretni fog.” Szent-Györgyi Albert

Szülőként az iskolaválasztás életünk egyik legfontosabb döntése. Mindannyian a legjobbat szeretnénk gyermekünk számára, ezért számos szempontot kell figyelembe vennünk.

Hogyan válasszuk ki mégis a megfelelőt? Milyen elvárásokat, komponenseket érdemes szem előtt tartanunk?

Összeállítottuk ennek a döntésnek a meghozatalához szükséges legfontosabb kritériumokat és aspektusokat, amelyek ma, a 21. században mind a gyermek, mind a szülő igényeit kielégíthetik:

• Legyen az iskola könnyen megközelíthető, és biztonságos a környezete.
  • Rendelkezzen magas szintű idegennyelv-oktatással, amely megalapozza és előkészíti a továbbtanulás szabadságát és sikerét.
  • A 21. századi informatika és a digitális világ adta lehetőségek alapjainak megismertetése, célzott, tudatos és biztonságos használatának elsajátítása.
  • Művészeti nevelés a gyermekek képességeinek kibontakozását támogatva.
  • A hagyományos testnevelés keretein túlmutató sportoktatás, amely az egészségmegőrzés mellett szemléletet formál és önbizalmat ad.
  • Kikapcsolódás, szabadidős és tanórán kívüli tevékenységek.
  • Modern környezet, tágas tér.
  • A tanulás tanítása.
  • Személyre szabott figyelem.
  • Támogató közösség.