Iskolakönyvtár

A könyvtárról

Az iskolai könyvtárat az iskola tanulói, pedagógusai, adminisztratív és technikai dolgozói és a tanulókon keresztül a szüleik használhatják. Szükség esetén az iskola tanulói számára előadást, foglalkozást tartó külső nevelő is igénybe veheti a foglalkozás megtartásához szükséges könyvtári szolgáltatást.

A beiratkozás és a szolgáltatások igénybevétele díjtalan.

Nyitva tartás

A könyvtár nyitva tartása
Napok„A” hét„B” hét
hétfő 800 – 1045 1000 – 1235
kedd 800 – 1045 800 – 1045
szerda 1000 – 1235 1000 – 1235
csütörtök 800 – 1045 1000 – 1235
péntek 1000 – 1235 800 – 1045

Nyilvános könyvtári katalógus (OPAC)

Az iskolai könyvtár teljes állománya böngészhető és kereshető online katalógusunkban.

Dokumentumok

Évfordulók

23

Meteorológiai világnap.

24

1905-ben meghalt Jules Verne francia ifjúsági író (Nemo kapitány, Sándor Mátyás).

24

1844-ben született Arany László író, költő, Arany János fia.

25

1983-ban forgalomba hozták az 1000 Ft-os bankjegyet.

25

1891-ben született Bartók Béla világhírű magyar zeneszerző, népdalgyűjtő (A kékszakállú herceg vára, Concerto).

26

1827-ben meghalt Ludwig van Beethoven német zeneszerző, zongoraművész (IX. szimfónia, Fidelio).

27

1472-ben meghalt Janus Pannonius humanista költő (Pannónia dicsérete).

27

Színházi világnap (1961 óta).

28

1958-ban meghalt Rácz Aladár cimbalomművész.

29

1982-ben Szabó István Mephisto című filmje Oscar-díjat kapott.

A hónap könyve

Tandori Dezső

Medvetalp és barátai

Pogácsás, ​a pirinyó habszivacs mackó egyenesen egy trafik kirakatából került Medvetalpékhoz. Medvetalp, a felnőtt, az író elválaszthatatlan barátságban él vele és a többi medvével, koalákkal meg másokkal, Patti doktornővel, aki az egész társaságra felügyel. Pogácsás nagyon szereti a pogácsamorzsákat, s bőségesen részesül is belőlük, de még jobban szeret kérdezni, megismerni a világ dolgait. A Lány, Medvetalp társa, talán még a mackóknál is jobban szereti a madarakat. Odaszállnak hivatala ablakába, s annyira barátkozik velük, hogy még a játék madár is átváltozik igazivá a kedvükért, ő lesz ezután Csiripovics Csiprip, a Madárújság nevezetes riportere. Lipton, a kedves, bölcs teásdoboz, Elefántos, a szorgos radírgumi egészíti ki a vidám kompániát, akikkel rengeteg minden történik – többek között egy óriási készülődés, hogy majd a trafik kirakatában ugyancsak fellelhető gőzhajóval, a későbbi KORMOS PISTÁ-val világ körüli útra induljanak.

Tandori tüneményesen melegszívű, emberi, mese-játék-tréfa-valóság világa minden gyerek számára ismerős, természetes és mégis izgalmakkal teli. Ezt a nagyszerű kis világot teszik még elevenebbé Szántó Piroska magával ragadóan humoros rajzai.

Keresd a könyvtárban, olvasd el!